Články

10

Máte již převedeny data na nový školní rok a chystáte se na tvorbu rozvrhu? V následujícím článku jsme pro Vás shrnuli základní pravidla při tvorbě rozvrhu a připomeneme vám, kde naleznete případnou pomoc v případě, že si s tvorbou rozvrhu nevíte rady.

 

Ať už dáváte přednost ruční tvorbě rozvrhu ve Škole OnLine nebo generování rozvrhu v některém z externích generátorů, před samotnou tvorbou rozvrhu se ujistěte, že:  • máte ve školním roce 2020/2021 aktuální číselník předmětů (Správa aplikace – Číselníky – Předměty). Pozor na případné duplicity v číselníku předmětů! Odstraňte je ještě před tím  než začnete vytvářet úvazky pro rozvrh.
  • máte ve školním roce 2020/2021 převedeny třídy a založeny skupiny tříd (Správa aplikace – Číselníky – Třídy, tlačítko Dělení)
  • máte zaevidované nové učitele v části Evidence osob – Zaměstnanci školy – Učitelé
  • máte přiděleny aprobace učitelům (Rozvrh a suplování – Rozvrh – Aprobace učitele)
  • máte uvedeny do stavu „neaktivní“ učitele, kteří již na Vaší škole nepracují a nemají se nabízet v seznamech učitelů na příslušných místech (např. na Úvazcích učitele, při řešení suplování apod.).

 

Užitečné odkazy při tvorbě rozvrhu:

 

Vytváříte rozvrh pomocí aplikace aSc Rozvrhy? Pro Vás jsou určeny následující odkazy:

 

  • použití aktuálně podporované verze aSc rozvrhů. Odkaz pro její stažení naleznete v uživatelské příručce.
  • stažení číselníků (předměty, třídy, učitelé, učebny) ze serveru Školy OnLine do aSc Rozvrhy. Postup pro stažení číselníků naleznete v uživatelské příručce.
  • Nápovědu pro import vytvořeného rozvrhu v aSc programy naleznete v uživatelské příručce v kapitole Import rozvrhu do aplikace.

 

Pracujete při vytváření rozvrhu s generátorem rozvrhu Červený?

 

Dodržujte prosím postup uvedený v příslušné kapitole v uživatelské příručce.

 

Rozhodli jste se vyzkoušet tvorbu rozvrhu v aplikaci Bakaláři – Rozvrh hodin?

Postup pro stažení aplikace a její propojení se Školou OnLine naleznete v dokumentu Jak na import rozvrhů z generátoru rozvrhů Bakaláři - Rozvrh hodin.

Videozáznam z webového školení zaměřeného na tvorbu rozvrhu v programu Bakaláři – rozvrh hodin můžete shlédnout zde

S případnými dotazy nejen k tvorbě rozvrhu se neváhejte obrátit na naši zákaznickou podporu, která je dostupná i o prázdninách každý všední den od 8 do 16 hodin.