Články

Dne 10. 1. 2017 vydalo MŠMT nové „Informace k vyplňování vysvědčení na základních školách od školního roku 2016/2017“, tedy pokyny pro vyplňování vysvědčení, které již zohledňují aktuálně platnou vyhlášku 3/2015.

Na školeních uvedených v článku stále zbývá několik volných míst. Pokud si tedy nejste jisti tvorbou rozvrhů nebo tiskem vysvědčení, či se chcete naučit lépe používat tiskové sestavy, doporučujeme Vám s přihláškou již neotálet, neboť kapacita jednotlivých učeben je omezená.

Na základě velké poptávky škol jsme vypsali na stránkách podpory několik školení v různých částech republiky. Například Uzavírání hodnocení a tisk vysvědčení v dm Software, kdy máme volné kapacity ve městech Plzeň a Zlín, oblíbené školení na Rozvrhy a suplování v aplikaci dm Software ve ...

Pro předání dat na MŠMT při sběru dat je velmi důležité, aby všechny údaje o žácích byly vyplněny správně. V nedávné době se na nás obrátilo několik uživatelů s dotazem, jak správně evidovat počet let splněné povinné školní docházky.

Abychom Vám co nejvíce usnadnili práci v období, kdy probíhá jarní sběr dat ze školních matrik pro MŠMT, vydáváme souhrn podpůrných materiálů. Tyto užitečné odkazy by Vám měly pomoci úspěšně předat data ministerstvu školství.

S přibývajícími žáky, kteří jsou nově diagnostikování školskými poradenskými zařízeními a s blížící se matrikou je mezi uživateli dm Software velmi aktuální dotaz "Jak poznám, co je skryto v identifikátoru znevýhodnění žáka, který je uveden v Doporučení z poradny?"

Jan Amos Komenský, učitel národů, se narodil 28. března 1592 na Moravě. Tento den je proto oficiálně považován i za český Den učitelů.
dm Software se k oslavám tohoto svátku připojuje a přeje všem pedagogům hodně zdaru, nadšení a neutuchajícího elánu pro vykonávání této náročné profese.

Již za měsíc bude jako každý rok spuštěn ostrý server pro sběr dat ze školní matriky. Od 7. března 2017 si můžete otestovat svá data na kontrolním serveru MŠMT a to na adrese https://profa.uiv.cz/matrikas/.

Strana 27 z 35První   Předchozí   22  23  24  25  26  [27]  28  29  30  31  Další   Poslední