Články

Již za měsíc bude jako každý rok spuštěn ostrý server pro sběr dat ze školní matriky. Od 7. března 2017 si můžete otestovat svá data na kontrolním serveru MŠMT a to na adrese https://profa.uiv.cz/matrikas/.

V následujícím videu vás seznámíme s elektronickou evidencí školní družiny a školních klubů. Tímto modulem můžete vést výchovně vzdělávací práce ve školní družině a klubu v elektronické podobě.

Máte obavy z předávání dat ze školní matriky? Chcete si osvěžit informace, které jsou nutné k bezproblémovému předání dat? Vědět, jak správně evidovat žáky s podpůrnými opatřeními? Přihlaste se na školení "Správa školní matriky v dm Software".

Abychom Vám zpříjemnili práci v systému, připravili jsme pro Vás novinku v zápisech do 1. ročníků.

Na konci roku 2016 představilo MŠMT nové vzory tiskopisů přihlášek na SŠ. Tato změna byla nutné  v návaznosti na novou vyhlášku č. 353/2016 Sb. o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání. Nově se na tiskopisech můžeme setkat s políčky pro jednotnou přijímací zkoušku, nebo přiznaná podpůrná opatření ke konání přijímacího řízení. Nové je i pole pro tisk QR kódu.

V následujícím videu vás seznámíme s elektronickou evidencí školní knihovny. Prostřednictvím tohoto modulu můžete nejen evidovat exempláře a tituly knih, ale také můžete řešit elektronické rezervace knih a výpůjčky.

Jarní prázdniny jako jediné nejsou v Kalendáři organizace přednastaveny a je nutné je do Kalendáře organizace nastavit. Pokud jste tak dosud neučinili, je nyní již výhodnější je zadat ručně – celá akce Vám zabere pouze několik minut a postup Vám přinášíme v tomto jednoduchém návodu. 

Vzhledem k množícím se dotazům ohledně vyplňování přihlášek na střední školy, bychom Vám rádi zprostředkovali následující informace.

Strana 29 z 36První   Předchozí   24  25  26  27  28  [29]  30  31  32  33  Další   Poslední