Seznamte se s novými moduly

Podzimní sběr dat se rychle blíží a proto si Vám dovolujeme připomenout některé základní informace a upozornit Vás na novinky.

Chystáte se v novém školním roce využívat rozvrh a elektronickou třídní knihu v aplikaci dm Software? Pak by Vás mohlo zajímat jak řešit kratší, či jinak nestandardní výuku v prvních dnech nového školního roku.

V rámci zjednodušení a zpříjemnění práce s aplikací jsme pro administrátory připravili novou funkci aplikace – Administrativní události. Jedná se o průvodce, či pomocníka, který Vás jednoduše provede postupy, které většina uživatelů nemá zažité, protože nastávají jen jednou za dlouhý čas – například nástup nového učitele, či tvorba rozvrhu.

Z bezpečnostních důvodů je v systému nastavena doba pro automatické odhlášení při nečinnosti na 30 minut. Jde hlavně o ochranu v situaci, kdy se pedagog zapomene odhlásit z aplikace na učitelském počítači ve třídě a o přestávce odejde. V tu chvíli je možné měnit třeba známky a docházku v jeho účtu…

Dostali jste do datové schránky elektronickou verzi Doporučení školského poradenského zařízení ke vzdělávání žáka? Pak již nemusíte přepisovat do dm Software údaje z doporučení ručně; využijte formulář „Import doporučení“ a nahrajte data z doporučení do systému ve dvou jednoduchých krocích.

Přehled aktuálně vypsaných školení

Přehled všech aktuálně vypsaných školení najdete na stránkách podpory, v sekci školení.

Důležité aktuality

Na podzim dojde ke změnám v evidenci školní matriky
Změny v podzimním předávaní dat na MŠMT /4. 7. 2017/


Informace k jarnímu sběru dat ze školních matrik
Souhrnné informace ke sběru dat ze školní matriky /1. 4. 2017/


Tisk nových přihlášek na SŠ
Z aplikace je možné tisknout nové přihlášky na střední školy. /5. 1. 2017/


Tisk výpisů z vyvědčení
Uveřejněn návod jak vytisknout z aplikace výpis z vysvědčení za 1. pololetí. /27. 12. 2016/